top of page
20.jpg

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE PLAVÁNÍ

Chcete se konečně naučit plavat lépe? Nebát se u moře? Nebo potřebujete jen zlepšit techniku?

Poskytuji soukromé lekce plavání. Zaměřuji se jak na začátečníky, kteří plavat vůbec neumí, tak i na pokročilé plavce, kteří si chtějí třeba jen zlepšit techniku nebo vyzkoušet skutečný plavecký trénink. Výuka je tedy otevřená všem bez rozdílu.​ K výuce a tréninkům plavání mě oficiálně opravňuje osvědčení trenéra plavání III. třídy FTVS UK, osobně se ovšem spoléhám spíše na to, že já sama jsem ve svém životě naplavala přes 12 000 km (ať už během závodů nebo během tréninků), viděla jsem stovky tréninků a spoustu lidí s rozličnými potřebami toho, jak je třeba jim věci vysvětlovat a ukazovat, aby dosáhli výsledku, kterého dosáhnout chtějí. Při výuce nabízím hlavně trpělivost a lidský přístup, a to ať už jste na jakékoliv úrovni. 

A co byste měli udělat, pokud máte zájem o lekci? 
  • Napsat mi! Momentálně (1.6.2023) nepřijímám sice nové klienty, je ale možné zapsat se na pořadník. Ke komunikaci se mnou prosím využijte formulář v záhlaví této stránky. 

  • Nejpozději do dvou se Vám ozvu zpět, abychom probrali detaily (obvykle se ptám, na jaké úrovni jste, kam se chcete posunout, kolik tomu chcete věnovat času …). Pokud budete chtít i nadále pokračovat, domluvíme se na termínu začátku výuky.  

  • V domluvený termín se prosím dostavte do bazénu s alespoň pětiminutovým předstihem. Vstupné si platíte sami nad rámec naší hodiny, já si jej platím sama za sebe. Počítejte prosím s časovým předstihem na převlečení a sprchu. 

  • Vždy Vám předem vysvětlím, co budeme danou lekci dělat a kam by Vás to mělo posunout. Obsah lekce samozřejmě velmi záleží na tom, na jaké jste plavecké úrovni, vždy ale platí jedno: Pokud se necítíte dobře nebo je Vám nepříjemné to, co máte dělat, určitě mi o tom řekněte. Cílem je Vám pomoci se zlepšit, ne Vám plavání otrávit. Lekce trvá 45 minut a po lekci se vždy snažím si s Vámi popovídat o tom, co se Vám na lekci líbilo, co nás čeká příště ... A obvykle se také domluvíme na další lekci. 

Často kladené otázky: 

Q: Co bych si měl vzít s sebou na první hodinu? 

A: Ručník, plavky, plavecké brýle, pokud máte delší vlasy, tak i plaveckou čepičku. Většinou s sebou mívám rezervní, které mohu půjčit, není to ale ideální, např. brýle je lepší mít "seřízené" na váš tvar hlavy. Desku a jiné plavecké pomůcky mám s sebou já. 

 

Q: Jak dlouho lekce trvá? 

A: Obvykle 45 minut. Lze se ale domluvit i na dvojnásobném/nestandardním časovém rozmezí. 

 

Q: Jaký je obsah lekce? Co mám čekat? 

A: Hodně záleží, na jaké úrovni jste. Pokud jste úplný začátečník, budete nejspíš několik prvních hodin trávit spíš „staticky“ (dechová cvičení, zvykání si na vodu, splývání) a až postupně se dostaneme k nějakému většímu plavání. Pokud se třeba chcete naučit jen jeden styl (typicky za mnou klienti chodí s tím, že chtějí umět kraula), začneme tím, abyste správně ovládali kraulové nohy, pak začneme postupně přidávat ruce (za pomoci různých plaveckých pomůcek) a až pak přecházíme k celému kraulu. A pokud přicházíte jako člověk, který styl ovládá dobře a potřebuje jen naplavat objem na nějaký závod (typicky např. triatlon), vyzkoušíme si pár tréninků spolu, ale hodně práce bude i na Vás v době mimo naše setkávání. 

Vždycky ale víte, co Vás bude danou lekci čekat a kam by Vás to mělo dovést. 

Q: Kde hodiny probíhají?

A: Na výběr je několik bazénů v centru Prahy, nejčastěji ale trénuji v bazénu Axa. Obecně si vybírám bazény a časy, které nejsou příliš frekventované, protože i když bych moc chtěla, nemůžu nám dopřát samostatnou dráhu (cena pronájmu dráhy v Praze začíná cca na 4000 Kč za hodinu).

 

Q: Jak často bych měl plavat a jak dlouho mi bude trvat, než se naučím vše, co chci umět? 

A: Univerzální odpověď není, bohužel. Určitě je dobré, abychom se viděli alespoň jednou týdně, přičemž trénovat to, co jsme se spolu naučili můžete následně i sám/sama. Pokrok obvykle vidím po cca 5 lekcích, je to ale skutečně hodně individuální: Pokud jste úplný začátečník a na konci chcete umět perfektního kraula, může to zabrat 20, 30 i 50 hodin, pokud potřebujete jen malinko zkorigovat techniku, může stačit jedna lekce. I proto se snažím si s Vámi alespoň pár minut popovídat a zodpovědět tyto dotazy i podle toho, jak se situace vyvíjí. Mnoho trenérů je toho názoru, že zlatým průměr je cca 20 plaveckých lekcí, tedy cca 5 měsíců, pokud chodíte jednou týdne. 

Q: Necítím se dobře, jsem nachlazený ... Mám přesto přijít na lekci? 

A: NE! Plavání je náročný sport a v každé hodině se Vás budu snažit naučit momentální maximum. Je proto potřeba, abyste se ve vodě cítili co nejlépe. Pokud lekci zrušíte více než 24 hodin předem, neplatíte mi ji/platbu Vám posílám zpátky. 

Q: Můžete se mi věnovat i např. o víkendu? Jak velkou máte kapacitu? 

A: Soukromé lekce dělám primárně pro radost a snažím se do každé dát všechnu svou energii. I proto si držím pouze cca 6-8 lekcí týdně, vždy ve 2-3 časových (ranních nebo večerních) slotech (obvykle středa, čtvrtek, pátek). O víkendu se snažím nabírat síly a věnovat se rodině, proto lekce mimo nabízené sloty poskytuji jen ve velmi výjimečných případech a za mnohem vyšší cenu. 

Q: Budete na trénincích ve vodě se mnou? 

A: Opět záleží na naší domluvě. Obvykle jsem v plavkách a šortkách na břehu, odkud na Vás nejlépe vidím, někomu ale hodně pomůže, když mu jednotlivé prvky ukazuju sama na sobě. 

Q: Jak je to s platbou? 

A: Vzhledem k několika nepříjemným zkušenostem jsem bohužel musela přistoupit na platbu předem, a to nejméně 24 hodin před začátkem lekce. Pokud máme například domluvený termín lekce týden předem a vy mi dva dny před lekcí zavoláte, že se nemůžete dostavit, platbu po Vás vyžadovat nebudu. Pokud se ale nezvládnete omluvit alespoň 24 hodin předem, platba propadá. Je to hlavně z toho důvodu, že čas, který jsem měla rezervovaný pro Vás už nemůžu v tak krátkém čase nabídnout někomu jinému. 

 

Q: Na Vašich stránkách inzerujete plány, jaký z nich si mám vybrat.  

A: Momentálně mám na výběr tři plány, resp. můžete si koupit samostatnou lekci, pak 5 lekcí se slevou 5 % a 10 lekcí se slevou 10 %. Pokud ke mně jdete úplně poprvé, rozhodně si prosím kupte pouze jednu lekci: Tak jako Vám nemusí vyhovovat kadeřník nebo psychoterapeut, nemusím Vám vyhovovat ani já jako trenér. Plány se rozhodně vyplatí kupovat ve chvíli, kdy už jste si jistí, že se mnou ještě chcete nějakou dobu plavat. 

Q: Musím se Vám upsat k nějakému počtu hodin, nebo mohu skončit kdykoliv?  

A: První, pátou ani desátou lekcí se mnou se k ničemu nezavazujete. Trénování se věnuji pro radost a není to můj zdroj obživy, takže rozhodně nemám zapotřebí kohokoliv nutit do sálodlouhé spolupráce, pokud ji sám nechce nebo nepotřebuje. Předpokládám ale, že v rámci slušného chování a spolupráce mi dáte vědět dopředu, že chcete s lekcemi skončit. 

 A je zde ještě jedna výjimka – pokud se rozhodnete předplatit si plán deseti lekcí a chcete skončit už po osmi, peníze za zbývající dvě lekce bohužel nevracím z jiných než zdravotních důvodů. I proto prosím, že začátku si třeba 2-3x zaplaťte lekci kusově a pokud i pak budete chtít pokračovat, plán více lekcí se určitě vyplatí. 

 

Q: Je nějaké možnost získat slevu? 

A: Ceny plaveckých lekcí v Praze se pohybují mezi 700 - 2 500 Kč, což je samozřejmě hodně. Kvalitní trenéři však často pocházejí z řad bývalých vrcholových plavců a do svého trenérského vzdělání často investovali mnoho – nejen úsilí, ale i času a peněz. Musí se neustále vzdělávat, jezdit za klienty … I proto jsou ceny v Praze nastaveny tak, jak jsou. 

Pokud si ale lekce z nějakého důvodu nemůžete dovolit, ale přesto je potřebujete, určitě jsem ochotna řešit takovou situaci individuálně. 

 

Q: Kde získám reference? 

A: V rámci transparentnosti referencí mám založený profil na refcoach.cz, kam mohou moji klienti po skončení výuky přidat objektivní názor na mou práci. Pokud byste si přesto chtěli s nějakým mým bývalým nebo současným klientem popovídat o tom, co Vás čeká, ráda Vás propojím. 

bottom of page